Blog

Žaludeční vředy u koní

Žaludeční vředy u koní

Víte, že žaludečními vředy trpí až 90% dostihových koní, 60% sportovních koní a 50% hobby koní. Dokonce jsou případy výskytu vředů již u hříbat!                                                                           


Jak teplou deku vybrat na zimu?

Jak teplou deku vybrat na zimu?

Rozhodli jsme se dekovat a důvodů je mnoho. Kůň málo nasrstil nebo naopak chceme omezit nasrstění. Oholili jsme a bez deky se neobejdeme. Máme seniora, který ztrácí váhu a má zdravotní problémy. Nebo nastaly v průběhu zimní sezóny zdravotní problémy a je potřeba zadekovat. I přes dobrou kondici a zdraví se kůň třese a je podchlazný. 

Kdy začínáme? již od září je ten pravý čas, pokud se ochladí pod 15°C

Přečtěte si celý článek 


Jak na měření dek u koní

Jak na měření dek u koní

Na cedulkách dek pro koně najdete různé číselné údaje ohledně rozměrů deky. A aby se to nepletlo, velikosti jsou uváděny nejen v centimetrech, ale i stopách nebo palcích. Pojďme se podívat na to, kde přesně změřit koně a koukneme se na převodní tabulku velikostí. 

P.S. spoustu zákazníků nám při výběru deky hlásí výšku svého koně. Bohužel tento údaj nám nepomůže se správným výběrem deky pro vašeho koňského miláčka. 


Teplé počasí a elektrolyty

Teplé počasí a elektrolyty

Víte, co to vlastně jsou elektrolyty? A proč by jste u svého koně o nich právě vy měli uvažovat? Koně při velmi vysoké zátěži nebo velkém teple vypotí až 15l potu za hodinu. Lehce tak může docházet k odvodnění a dehydrataci. Zároveň je nutné uvědomit si, že kůň se přehřívá v teplém počasí mnohem dříve než člověk.